Finse Zaterdagschool te Rotterdam

Fins leren in Zuid-Holland

 

Karjalanpiirakka ja suklaarakeita

Lukuvuoden 2017-2018 ilmoittautumisten tulee olla perillä 31. elokuuta mennessä.

Ilmoittautumisen tulee tapahtua kirjallisesti ilmoittautumislomakkeen avulla. Sähköpostilla tai puhelimitse tapahtuvia ilmoittautumisia ei hyväksytä. Ilmoittautua voi seuraavilla tavoilla:

1. Sähköisen ilmoittautumislomakkeen avulla. Ilmoittautumislomakkeen löydätte tämän sivun oikeasta ylälaidasta "Ajankohtaista"-otsakkeen alta.

  • Aikuinen: täyttäkää yksi lomake oppilasta kohti
  • Lapsi: täyttäkää yksi lomake perhettä kohti. Samalla lomakkeella voitte ilmoittaa 2 lasta.


Tarkistakaa, ett
ä kaikki tiedot ovat oikein. Ilmoittautuminen on sitova. Lauantaikoulu lähettää ilmoittautumisvahvistuksen lomakkeessa ilmoitettuun sähköpostiosoitteeseen. Jos ette ole saanut vahvistusta kolmen päivän sisällä, ottakaa yhteyttä kouluun. Huom! Ilmoittautumisvahvistus ei takaa kurssipaikkaa. Otamme teihin henkilökohtaisesti yhteyttä paikan vahvistamiseksi.

2. Voitte myös tallentaa alla olevan ilmoittautumislomakkeen tietokoneellenne sekä täyttää ja tulostaa lomakkeen. Allekirjoitetun lomakkeen voitte lähettää postilla osoitteeseen: Minna Mulder, Leeuwenburg 2, 2804WN Gouda

Jos täytätte lomakkeen käsin, tarkistakaa, että tietonne ovat hyvin luettavissa. Ilmoittautuminen voidaan hylätä, jos tiedot ovat epäselvät tai väärin. Huom! Ilmoittautumislomakkeen lähettäminen ei takaa kurssipaikkaa. Otamme teihin henkilökohtaisesti yhteyttä paikan vahvistamiseksi.

Lähetämme hyväksytyille oppilaille henkilökohtaisen vahvistuksen 8. syyskuuta mennessä.

Rotterdamin Suomalainen Lauantaikoulu kiittää Suomen Haagin Suurlähetystöä internet-sivustomme sponsoroinnista.